Tavasztól minden segélyhívás Szombathelyre vagy Miskolcra érkezik. Ha a 104-et, 105-öt vagy 107-et hívjuk, a jövőben minden hívás Miskolcra vagy Szombathelyre fut be. A belügyi tárcánál azt mondják így egyszerűbb lesz, mert az eddigi rendszerrel sok probléma volt. Ezért tavasztól megszűnnek a helyi irányítási központok. Az új rendszer felállításának az a célja, hogy minden vészhelyzetnél elegendő legyen a 112-es számot hívni. Eddig is lehetett, ám a mostani szisztémában ez csak bonyolította a dolgokat; megmaradt ugyanis mindegyik, mentést végző szerv régi ügyelete, s a 112-őt hívva ezekre kapcsolt át a diszpécser. Az új rendszer lényege éppen az lesz, hogy mind a hívó fél száma, a mobiltelefonok cellainformációi alapján pedig mind a hívások helye láthatóvá válik, azaz tízméteres pontossággal látja majd egy térképen a diszpécser, honnan érkezik a hívás.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!