Nagyobb bírságra számíthatnak a pirotechnikai szabályokat megszegők, a már áprilistól hatályos új szabálysértési értékhatárok alapján ugyanis egyharmaddal magasabb összegű, 150 ezer forintos bírság is kiszabható. Négy osztályba sorolták a pirotechnikai termékeket, az első- és második osztályba tartozóak kis hatóanyag tartalmúak és év közben is felhasználhatóak. Az első csoportba tartoznak például a születésnapi gyertyák, a másodikba egy családi pikniken, szabad téren használható, kisebb hatóanyag tartalmúak, a negyedik csoportba pedig olyanok, amelyeket kizárólag szakképzett pirotechnikus használhat. Tavaly 275 ember ellen tettek feljelentést pirotechnikai termékekkel való szabálytalanság miatt, tőlük mintegy 3 millió forint bírság folyt be az államkasszába. Petárdázni viszont 2005 óta tilos - hívja fel a figyelmet a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!