Kudarcként fogják fel a városban, hogy az őrségi települések szinte egységesen elpártoltak Szentgotthárdtól, amely így – az eredeti kormányzati szándékkal szemben – kevésbé fajsúlyos járási központ lesz januártól. (A hármashatár városa egykor még az ausztriai jennersdorfi területnek is a központja volt.) Ennek eredményeként a régióban alighanem ismét Körmendé lesz a vezető szerep. Sokak szerint ez több évtizedes visszalépés Szentgotthárd szempontjából.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!