Január elsejétől megszűnnek a megyei múzeumi igazgatóságok. Az általuk fenntartott intézmények a területileg illetékes önkormányzatok kezelésébe kerülnek. Szentgotthárdon is megkezdődött az átszervezés folyamata. Január elsejétől a Pável Ágoston Múzeum a Móra Ferenc Városi Könyvtár tagintézményeként működik tovább. Rengeteg azonban még a homályos pont – írja a gotthardtv.hu. A tervek szerint a múzeum két félállású dolgozóját átveszi a könyvtár, de a múzeum jelenlegi állományában például nincs múzeumi szakember. Nemcsak a jövőbeni szakmai munka háttere nem világos, de azt sem lehet még tudni, hogy a közüzemi tartozások rendezése kinek a feladata lesz. Az összevont intézmény fenntartása többletköltséget jelent a városnak, azt még nem tudni, kap-e az önkormányzat erre támogatást.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!