Szombathely Önkormányzata 2002.-ben hóágyút vásárolt azzal a szándékkal, hogy a téli sportot kedvelő szombathelyi lakók részére természetes hó hiányában mesterséges úton készítsen havat a szánkópályának kijelölt Emlékműdombon. Sajnos azonban a téli szünetben nem használhatták a diákok a 180 m hosszú, 30 m széles szánkópályát. Az eltelt időszakban szinte minden szezonban üzemelt a hóágyú és a szánkópályának több tízezer látogatója volt. Idén azonban az időjárás még nem tette lehetővé a hóágyúk bekapcsolását. Kisőrsi Ferenc a Szova létesítményvezetője rádiónknak elmondta, a következő napokban még biztos nem indítják el az ágyúkat, hiszen ehhez a hőmérsékletnek tartósan nappal is fagypont alatt kéne lennie.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!