A Vas Megyei Markusovszky Kórház Csecsemő-és Gyermekgyógyászati Osztálya a Szombathelyi Egyházmegye és a Katolikus Karitász segítségével jutott az új készülékhez. Az adományt Dr. Veres András megyéspüspök ma délután adja át a kórháznak. Dr. Oroszlán György osztályvezető főorvos elmondta: az intézmény egy Európai Uniós pályázaton is nyert, így idővel az összes inkubátort le tudják majd cserélni. Mint fogalmazott: a kórháznak nagy szüksége van az új életmentő készülékekre, mivel az eddigiek már elhasználódtak és sok a koraszülött.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!