Múlt héten szerdán és csütörtökön feketés árnyalatú hó takarta be a helyi utcákat és kerteket a szibériai Omszkban - olvashatjuk a Síelők Weblapján. A helyiek az eset után azonnal hívták a hatóságokat, akik kivonultak a helyszínre és mintát vettek. A különleges jelenség okát nem sokáig kellett kutatni: a környéken több nagy ipari üzem is található, melyek közül a mostani furcsa havazás két "gyanúsítottja" az egyik helyi feketeszéntelep, a másik pedig egy erőmű.Egyébként szerte Oroszországban rendkívüli hideg uralkodik, a tél kezdete óta már közel 50-en fagytak meg. Nyugat-Szibéria nagyvárosaiban, így Omszkban is jócskán -40 fok alá süllyedt a hajnali órákra a hőmérséklet. (forrás: idokep.hu)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!