A bizonytalanság és a káosz jellemezte a közoktatást 2012-ben az Lehet Más a Politika szerint. Osztolykán Ágnes keddi, budapesti sajtótájékoztatóján az elmúlt év oktatáspolitikai döntéseit elemezve szóvá tette, hogy a kormányzati döntéshozók tavaly szinte hónapról hónapra módosították a köznevelési törvényt, ráadásul - mondta - ennek során nem kérték ki a szakmai szervezetek álláspontját. Sőt, a kormány folyamatosan forrásokat vont ki az ágazatból és az egész rendszerre kiható szakmai hibákat követett el.
A tavalyi változtatásoknak nem a felsőoktatás előremozdítása, sokkal inkább egy elitista oktatás létrehozása volt a célja – közölte véleményét. A kormányzati lépések drasztikusan csökkentették a férőhelyek számát, miközben tulajdonképpen tandíjassá tették a magyar felsőoktatást és a részösztöndíjjal bevezették a féltandíjas képzést - mondta az LMP oktatáspolitikusa.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!