A szombathelyi önkormányzat, a Recski Szövetség Nyugat-Dunántúli Szervezete és a Szombathelyi Egyházmegye ma délelőtt 10 órától kegyeleti megemlékezést tart a Martineum Felnőttképző Akadémia udvarán lévő pápai keresztnél a doni áttörés 70. évfordulója alkalmából. Emlékbeszédet mond: Harangozó Bertalan, kormánymegbízott. Ezt követően, fél 11-kor szentmise kezdődik a doni harcokban részt vett katonákért a Kálvária templomban. Homíliát mond, és a szentmisét celebrálja: dr. Konkoly István nyugalmazott megyéspüspök.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!