A SZOVA munkatársai tegnap három órakor kezdték meg a síkosságmentesítést Szombathelyen, így elérték, hogy a megyeszékhelyen minden út hómentes legyen. Azonban tegnap 23 órakor intenzív havazás kezdődött, ekkor újra behívták minden munkatársukat, és azóta újra teljes állománnyal dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy Szombathely útjain 4 nagy jármű, és 11 bérgép, azaz hólappal ellátott erőgép és traktor dolgozik. Az utakat körülbelül 6 óránként takarítják, mivel nagyjából ennyi ideig tart, míg körbeérnek az útvonalon - mondta el Csonka György a SZOVA munkatársa.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!