Ismét járnak a vonatok Sopronnémetinél, ahol délelőtt egy teherjármű ütközött egy InterCityvel (IC). A forgalom délután két órára áll teljesen helyre – tudatta a GYSEV vasúttársaság szóvivője az MTI-vel. Rázó László korábban azt közölte: az elsődleges vizsgálatok az mutatják, hogy a tilos jelzés ellenére hajtott a sínekre az a kamion, amely a Szombathelyről Budapestre tartó IC-vel ütközött. Dobos Viktória hadnagy, a katasztrófavédelem Győr-Moson-Sopron megyei szóvivője délelőtti tájékoztatása szerint a balesetben a vonat két utasa könnyebben, míg a teherjármű sofőrje – akit a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk a roncsból – súlyosan megsérült.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!