Balogh József és Devecseri László Vas megyei költők verseit írta át kórusműre Paulik Judit, ezeket is hallhatja ma a közönség 17 órakor a Premontrei Gimnázium dísztermében. A rendezvény jótékonysági est, belépő nincs, de a Bolyai Iskola volt tanárnőjének, az elhunyt Bíró Zsanett gyermekeinek, családjának támogatására elfogadnak felajánlásokat. A hangversenyen a zeneszámok mellett felolvasás is lesz, Devecseri László saját verseivel, valamint a Weöres Sándor Színház művésze, Bajomi Nagy György közreműködésével. A zeneműveket a Bolyai iskola két kórusa valamint a szombathelyi református egyház kórusa adják elő.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!