Enyhül az idő, és az elmúlt héten lehullott nagyobb mennyiségű hó olvadásnak indult. A tetőkön felgyülemlett hótömegek csúszásnak indulhatnak, az éjszakai fagyok hatására pedig jégcsapok képződhetnek. A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság felhívja a járókelők figyelmét, hogy körültekintően közlekedjenek, és figyeljenek környezetükre, így elkerülhetőek a balesetek. Az ingatlanok előtt lévő járdaszakaszok folyamatos tisztán tartásáról, a tető és a csatornák hótól, jégtől való megtisztításáról a tulajdonos köteles gondoskodni. A Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság kéri az ingatlantulajdonosokat, hogy a veszélyes, lelógó jégcsapokra táblákkal, feliratokkal hívja fel a járókelők figyelmét. A közintézményeket viszont a tűzoltók segítenek rendbe tartani. Tegnap két autóval vonultak ki a megyeházához, ahol a tetőről lassan lecsúszó havat lapátolták le.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!