Intenzívebb ellenőrzéseket ígért a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára Körmenden, a magyar tulajdonban lévő Babati Húsüzemben. Az államtitkár hozzátette: a nagybani és termelői piacokon kívül konkrét cégekre is kiterjesztik az ellenőrzéseket. A közelmúltban azokat a hazai húsüzemeket kereste fel, amelyek fennmaradása és a munkahelyek megmentése önkormányzati segítséggel valósulhatott meg. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a Körmenden működő Babati Húsfeldolgozó Kft. jó példa arra, hogy a húsipari válság nem a teljes ágazatot érinti, hiszen egy 140 embert foglalkoztató, fejlődő cégről van szó, amely minőségi termékekkel tud jelen lenni a piacon. Babati Zoltán, a húsüzem tulajdonosa szerint nem sopánkodni kell, hanem célokat kitűzni és elérni azokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!