A projekt kapcsán háromnapos munkatalálkozót szerveztek a közelmúltban, a városban. A Luzernből érkezett svájci partnerek az eddig elvégzett munkát tekintették át, és a következő hónapok feladatait vették számba. A cél, hogy a szentgotthárdi önkormányzat, első magyar településként elnyerje az „Energiaváros” védjegyet. A modellt a svájci Szövetségi Energia Hivatal és az Energiaváros Cím Egyesület dolgozta ki. Ennek eredményeként Svájcban már több mint 200 település viseli ezt a címet. A 20 millió forintos program részeként Szentgotthárdon több olyan kezdeményezés is történt, amely ennek a projektnek a keretében valósul meg. Ilyen a Zöld Szentgotthárd rendezvénysorozat, de a Liget LED-es világítását is ennek a segítségével építették ki – írja a gotthardtv.hu.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!