A hagyománytól eltérően már Gróf László térképkiállításának megnyitását ünneplő esemény előtt átvágta a nemzeti színű szalagot a Nádasdy Ferenc Múzeumban Kondora István polgármester. Az ok az volt, hogy a gesztussal egyben jelezte a város: a múzeum, ami a korábbi években egy átszervezés eredményeként a megyei múzeumi hálózat tagintézménye volt, most újra Sárváré. A város vezetője szerint a közgyűjtemény értéke sok más mellett az, hogy szerves része a városnak, ahova érdemes nem csak ünnepnapokon, hanem máskor betérni. Az, hogy a város visszakaphatta múzeumát, egy kormányhatározatnak és törvényi változásoknak köszönhető, mely az országban a területileg illetékes önkormányzatoknak adta át a helyi múzeumokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!