Az elmúlt héten átlépte az országos járványküszöböt az influenzaszerű megbetegedések száma, a székesfehérvári Szent György kórházban már látogatási tilalmat rendeltek el. A Markusovszky Kórház orvosigazgatója, dr. Kőfalvi István rádiónknak elmondta, hogy a szombathelyi egészségügyi intézményben még nem kezeltek szövődménnyel betegeket. Elsősorban a háziorvosoknál jelentkeznek ilyen jellegű tünetekkel. Az orvosigazgató hozzátette: a kórházban felkészültek egy esetleges látogatási tilalom elrendelésére, így amennyiben szükségesnek látják, az ÁNTSZ-el együtt megteszik a megfelelő lépéseket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!