„Régiók kertjei és kultúrái” címmel tartanak ma egész napos programot Szarvaskenden egy határon átnyúló együttműködési program segítségével. Az osztrák-magyar gasztronómiai fesztivál célja megismertetni a turistákkal Vas megye és a térség látványosságait, illetve bemutatni a helyi népművészetet és szokásokat. A rendezvényen böllérversenyt is szerveznek, melyen a két ország településeiről érkezett 20 csapat méri össze tudását. A látogatók egész nap végigkövethetik a disznóvágás folyamatát, illetve kóstolhatnak a „disznóságokból”. A fesztivált egész nap ingyen látogatható - tájékoztatott Marton Ferenc főszervező.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!