Tonnányi ismeretlen eredetű hús a határon

Két műanyag ládában, ömlesztve szállították azt a mintegy egy tonnányi sertéshájat, amelyre a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Főigazgatósága járőrei találtak rá a napokban Hegyeshalomnál. A pénzügyőrök a határátkelő közelében ellenőrizték a magyar fuvarozót. A gépjármű rakterében a szállítólevél szerint összesen 975 kg élelmezési célú sertésháj volt. Az áru feladója egy magyar cég, és a címzett is magyar, ám a sofőr elmondása szerint a húst egy osztrák cég telephelyére vitte, ott kirakodott, majd visszfuvarban hozta be az országba. A raktérben két műanyag ládában ömlesztve állt a húsáru. Riasztották az illetékes Állat-egészségügyi és Élelmiszer-ellenőrző Hivatalt. A hatósági állatorvos tételesen átvizsgálta a húst szállító tehergépkocsi teljes rakományát. Mindeközben a pénzügyőrök több osztrák számlát találtak a teherautó vezetőfülkéjében, különféle húsokról. Mivel a sertésháj papírjai sem voltak rendben, az ismeretlen eredetű sertéshájat a pénzügyőrök lefoglalták, majd a hatósági állatorvos elrendelte a megsemmisítését.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek