A nemzeti köznevelési törvény előírja a középiskolás diákoknak - az érettségi vizsga előfeltételeként - az 50 órás közösségi szolgálatot. Dr. Iker János, a Nyugat-magyarországi Egyetem kutatóközpontjának igazgatója szerint Vas megyében ezt nem kötelezettségként próbálják értelmezni, hanem lehetőségként. Ebben a munkában vállal szervező tevékenységet az NymE Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ a Vasi Diák Közösségi Szolgálat irodájának létrehozásával. Az irodáját ma 15 órakor nyitják meg. Várják a cégek jelentkezését, ahova aztán kiközvetíthetik a diákokat.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!