2009. március 15-én egyszer már átélhettük a Weöres Sándor Színház színészeivel a 48-as forradalmat Szombathely belvárosában. A teátrum idén is hasonló előadásra készül. A színház színészei akkor belevittek minket a forradalomba, velük játszhattuk-élhettük újra a 48-as forradalmat. Most Kelemen Zoltán „Márczius” címmel alkalmazta színpadra és rendezte meg a nevezetes nap történetét. A darab olvasópróbáját kedden tartották a Weöres Sándor Színházban, a premier természetesen március 15-én lesz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!