Szervezett sakkoktatás indult ősszel a szentgotthárdi oktatási intézményekben. Az óvodások és az általános iskolás diákok közül mintegy 40-en vesznek részt rendszeresen a foglalkozásokon, amelyeket Horváth Imre nemzetközi mester vezet. A tervek szerint a legtehetségesebb gyerekek néhány év múlva akár a jelenleg NB I/B-ben játszó helyi felnőttcsapatot is erősíthetik – olvasható a gotthardtv.hu-n. Egyelőre az alapoknál tartanak, de ahogy haladnak előre már versenyeken is indulhatnak. A környéken sok lehetőség van, Szombathelyen, Tapolcán és Szlovéniában is gyakran szerveznek sakktornákat gyerekeknek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!