A Jobbik elítéli a kommunális adó bevezetését. Körmenden Bana Tibor országgyűlési képviselő körmendi sajtótájékoztatóján közölte a párt és helyi vezetése már a kezdetektől ellenzi a kommunális adó álnéven jegyzett ingatlanadót. A kommunális adó célja a település infrastruktúrájának fejlesztése, illetve környezetvédelemmel kapcsolatos feladatok finanszírozása kellene, hogy legyen, ezzel szemben a várható 50-55 milliós bevételt a kormánypárti városvezetés hiteltörlesztésre, nem pedig beruházásokra kívánja fordítani. A nemzeti párt szerint az elhibázott kormányzati gazdaságpolitika árát nem az állampolgárokkal kellene megfizettetni. Csütörtökön egyébként úgy döntött a Rába parti város vezetése, hogy a kommunális adót nem vetik ki március 15-ével. A témára a márciusi közgyűlésen térnek vissza.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!