Eddig csupán néhány esetben bírságoltak a dohányzás miatt Vas megyében. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat munkatársai hétfő óta ismét átfogóan ellenőrzik a szórakozó- és vendéglátóhelyeken a nem dohányzók védelméről szóló törvény betartását. Munkájukat a közterület felügyelők is segítik. A tapasztalatok azt mutatják, hogy továbbra is betartják és betartatják a dohányzási tilalmat a zárt légtérben – tájékoztatott dr. Stánicz Éva megyei tisztifőorvos. A héten mindössze néhány esetben bírságoltak a közegészségügyi felügyelők. Büntetésként néhány ezer forintos tételt szabtak ki, hiszen, mint azt dr. Stánicz Éva elmondta: nem a bírságolás az elsődleges szempont.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!