Egyre több a vaddisznó a kőszegi erdőkben, és már több esetben a város szélén lévő kiskertekben is komoly károkat okoztak. Jó pár éve okoz gondot a tulajdonosoknak az elszaporodott vadállomány, az állatok feltúrják a kerteket, feldöntik a kerítéseket, így jutnak be az elzárt területekre is. Van olyan szőlősgazda, akinek több százezer forintos kárt okoztak a szőlőtermésben, a tönkretett kerítésekkel, földterületekkel. Bár megkeresték már az erdőgazdaságot, de eddig nem kaptak segítséget. Most összefognak, és közösen próbálják érvényesíteni véleményüket, miszerint a jelenlegi állapot már nem tartható, és együttműködésre számítanak az erdőgazdaságtól.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!