A környék lakói azt állítják, korábban senki nem tájékoztatta őket arról, hogy házaikhoz közel erőművet építenének, ők a szórólapból értesültek, hogy a létesítményhez már építési engedélyt is kértek. A postaládákban terjesztett levélben egyébként többek között az áll, hogy a kedvezőtlen környezeti hatások legalább kétezer kisgyermeket, általános- vagy középiskolás tanulót is közvetlenül érintenek. Nem ez az első eset, hogy lakossági tiltakozás indul tervezett erőmű építése kapcsán. A szentkirályi városrész lakóinak sikerült megakadályozni, hogy jogerős építési engedélyt kapjon a közelükbe tervezett biomassza erőmű.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!