A múlt év végén mintegy 17 ezer külföldi élt legálisan a Nyugat-Dunántúlon, létszámuk két év alatt ezerrel nőtt - mondta a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal regionális igazgatója. Győr-Moson-Sopron megyében jellemzően román és szlovák, Vas megyében román, Zala megyében pedig német és osztrák állampolgárok, valamint oroszok kérik a tartós letelepedéshez szükséges iratokat. Jelezte: a külföldiek fele Győr megyében él, negyedük-negyedük Vasban és Zalában.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!