2012 novemberében Gyöngyösi Márton a Jobbik országgyűlési képviselője parlamenti felszólalása során annak felmérését szorgalmazta, hogy hány olyan zsidó származású ember van az Országgyűlésben és a kormányban, aki nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Most a jobbikos politikus országjáró körútra indult, ma érkezik Szombathelyre. 18.30-tól a Savaria Moziban tart előadást. Ezért a Riadólánc Mozgalom tagjai, a társuló civil és politikai szervezetekkel együtt néma tüntetéssel tiltakoznak a mozi előtt 17:45-től. Közleményükben hangsúlyozzák, nem a Jobbik egyik képviselője, hanem a Jobbik, mint párt megnyilvánulásai ellen. Jobb és baloldali politikusok is ott lesznek szombaton a Savaria Mozi előtt, Czeglédy Csaba szerint ilyen nagy az összefogás mellett talán jogilag az is megoldható lenne, hogy a politikusnak a város ne biztosítson helyet saját intézményében.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!