Októberre készül el az új gyalogos-felüljáró a körmendi állomáson - közölte a GYSEV szóvivője. A 236 és fél millió forintos költséggel 85 százalékban uniós forrásból megépülő felüljáró építéséről már aláírta a szerződést a munkát megrendelő vasúttársaság és a kivitelező. A gyalogos-felüljáró összeköti majd az új buszpályaudvart a vasútállomás túloldalán található városrésszel, így biztonságosabbá válhat a közlekedés. Az új felüljáróban lift gondoskodik majd azokról, akik nem tudnak, vagy nem akarnak lépcsőzni, a járófelületet pedig télen fűtik, hogy ne váljon csúszóssá - sorolta a részleteket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!