A város önkormányzata, a Savaria Egyetemi Központ valamint a Szent Erzsébet Plébánia kegyeleti megemlékezést tart ma Szombathely bombázásának 68. évfordulóján. Este negyed hétkor a Thököly Imre utcában a Ferences templom – Assisi Szent Ferenc Kollégium falán található „A bombatámadás áldozatainak” domborművénél elhelyezik az emlékezés gyertyáit, majd közös sétára hívják a szombathelyieket a Savaria Egyetemi Központ Berzsenyi téri épületéhez. Itt ünnepi megemlékezés lesz az épület falán elhelyezett emléktáblánál, majd emlékbeszédet mond Dr. Puskás Tivadar polgármester.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!