Az elmúlt télen 19 gólya vészelte át a hideget a madármentő telepen, és mindössze egy pusztult el. Minden évben kerül a telepre olyan gólya, amelynek a sérülése megakadályozza, hogy elrepüljön, így évről évre gyarapszik a száma a gólyaállománynak. A Vas megyei mellett a Fertő-Hanság Nemzeti Park sérült gólyáit is a kőszegi telepen gondozzák. Amikor megérkeznek a vonuló gólyák, akkor azok az állatok, amelyek felépültek sérüléseikből, az ösztöneiktől vezérelve újra csatlakoznak a vonuló gólyákhoz – mondta el Horváth Ildikó a kőszegi Chernel kert madármentő telepének egyik gondozója.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!