Hamarosan már Szentgotthárdon is elérhetőek lesznek a 3 dimenzióban vetített filmek, amelyekhez speciális szemüvegeket fognak árulni. Közel 27 millió forintos önkormányzati támogatásból új vetítőgépet és vásznat is kap a mozi. A filmforgalmazók ma már szinte alig, vagy egyáltalán nem készítenek hagyományos szalagra kópiát. A mozi fennmaradásához éppen ezért nélkülözhetetlen a digitalizálás. A korszerűsítés várhatóan áprilisban kezdődik, májusban pedig már várják a látogatókat. A filmszínház Közép-Európában is kuriózumnak számít, hiszen egy évszázada moziként funkcionál.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!