Jeges gyümölccsel hűsölnek a medvék

A medvék jeges gyümölccsel, a mosómedve gyakori zuhannyal, más állatok dagonyában hűsítik magukat a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadasparkban - tájékoztatta a vadaspark projektmenedzsere az MTI-t szombaton. Szabó Petra hozzátette: a veszprémi állatkert gondozói a forróságban hűsítő meglepetéssel kedveskednek állataiknak. A háromtagú orrszarvúcsalád a dagonyában szeret hűsölni, a barnamedvék jeges gyümölcsöket fogyasztanak, a mindig lustálkodó Kukkancsot, a mosómedvét pedig gondozója frissítő vízsugárral hűti le naponta többször is - mondta a projektmenedzser. A vörös macskamedvék Himalájában levő mérsékelt övi erdőkben élnek, mintegy 1500 méteres tengerszint feletti magasságig, ezért az ő kifutójukat Veszprémben folyamatosan párásítják - tette hozzá Szabó Petra. (Forrás: MTI)

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek