7,2-es földrengés rázta meg Közép-Amerika nyugati partvidékét

Nem sokkal azután történt, hogy egy kettes erősségű hurrikán tombolt a térségben.

Erős földrengés rázta meg Közép-Amerikát csütörtökön - írja a Reuters. Az amerikai földrengésmérő állomások attól tartanak, hogy a földmozgást követően cunamik is kialakulhatnak a térségben.

A közép-amerikai földrengés központja
Forrás: googlemaps.com

A 7,2-es erősségű rengés 33 kilométer mélyen pattant ki, 154 kilométerre El Salvadortól. A csendes-óceáni cunami-figyelő központ szerint a földrengés epicentrumától akár 300 kilométerre is szökőár sújthatja a tengerparti területeket.

Nem sokkal a földrengés előtt egy kettes erősségű hurrikán tombolt a területen. Az Ottónak keresztelt orkán útjából már több ezer embert telepítettek ki, főleg a tengerparti területekről. Ők már biztonságos távolságra vannak egy esetleges szökőártól.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló