Tetőcserépként hasznosul a műanyag Sárváron

Kétszázmillió forintos beruházással bővítette PET-palack feldolgozó és újrahasznosító üzemét a Sárvári HUKE Kft. A cégnél elhelyeztek egy olyan gépsort is, amely képes a szemétből külön kiválogatni az alumíniumot és a vasat. A berendezés a műanyagok között is különbséget tesz, így a darálás után egy magasabb minőségű másodlagos nyersanyaghoz jutnak a feldolgozók. A fejlesztéseknek köszönhetően az üzem éves kapacitása eléri a 18 ezer tonnát. A gyártás során keletkező melléktermékeket is hasznosítják. A címkékből például komposztládákat, a zárókupakokból pedig tetőcserepet készítenek. Emellett a PET-palackok mosásánál használt vizet is szűrik, tisztítják és újra felhasználják a feldolgozásnál.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek