Egyre több a cseh turista a Nyugat-Dunántúlon

A gazdasági válság kitörése óta a térségbe egyre több turista érkezik a szomszédos országokból – tájékoztat a Magyar Turizmus Zrt. A német nyelvű országokból érkezik továbbra is a vendégek bő kétharmada, átlagosan minden ötödik látogató csehországi, minden tizedik pedig szlovákiai. Kiemelkedő a cseh turisták számának megugrása, míg 2000-ben még csak 11 ezren érkeztek a térségbe, mára 200 ezer fölötti a látogatószám. Ők elsősorban a wellness-lehetőségek iránt érdeklődnek. A fő vonzerőt egyébként továbbra is a fürdők valamint a városlátogatások jelentik, a harmadik helyen pedig az ökoturizmus áll.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek