75 Vas vármegyei hivatásos tűzoltó segíti az árvízi védekezést

Mosonmagyaróváron, Ásványrárón, Zselykepusztán, Hegyeshalomban, Dunaszentpálon és Vámosszabadiban segítik a védekezési munkálatokat.

Jelenleg több mint 544 kilométeren van árvízvédelmi készültség az országban, 208 kilométeren a legmagasabb, harmadfokú. Az árvíz kedden 47 települést érintett, a védekezésben a hivatásos állomány mellett számos önkéntes is részt vett. Az intenzív munkálatok 75 Vas vármegyei hivatásos tűzoltó is részt vesz, akik Mosonmagyaróváron, Ásványrárón, Zselykepusztán, Hegyeshalomban, Dunaszentpálon és Vámosszabadiban is segítik a védekezési munkálatokat.

A hivatásos erők mellett önkéntes tűzoltó egyesületek és mentőszervezetek is dolgoznak az árvíz által érintett területeken. A védekezés koordinálása érdekében a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság mellett hét vármegye és a főváros működtet operatív törzset. Emellett a védekező településeket a vízügyi műszaki irányítók mellett katasztrófavédelmi összekötők is segítik. Egyebek mellett homokzsákokat, benzinmotoros szivattyúkat biztosítottak a települések részére, koordinálták az önkéntes mentőszervezetek tevékenységét és a védekezési feladatokat, valamint felmérték a védekezéshez szükséges erőket és eszközöket.

Katasztrófavédelem

A tegnapi naphoz hasonlóan ma is intenzív munkálatok várhatóak több vármegyében, a hivatásos és önkéntes erők töltést magasítanak, homokzsákokat építenek be, nyúlgátakat erősítenek meg, és biztosítják védekezéshez szükséges eszközöket. A munkálatokat nagyban segíti az Európai Bizottság Copernicus programja, amelynek keretében a Sentinel műhold felvételeket készít az elárasztott területekről.

A szerda reggeli sajtótájékoztatón Orbán Viktor miniszterelnök ismertette, az idei árhullám nem éri el a 2013-ban mért legmagasabb vízszintet, viszont a védekezés legnehezebb szakasza megkezdődött. A továbbiakban Pilismarót és a Margitsziget, Leányfalu, Tahitótfalu, Dunabogdány, Vác védelmére kell összpontosítani. „Jól állnak az önkormányzatok.” – jelentette ki a miniszterelnök, aki megerősítette, a védművek kiépítéséhez szükséges erőforrásokat az állam mindenütt biztosítja.

Dr. Góra Zoltán tűzoltó altábornagy, főigazgató a reggeli sajtótájékoztatón ismertette, hogy a katasztrófavédelem negyvenhét település árvízvédelmi tevékenységét támogatja, öt vármegyében 24/24 órás szolgálati rendre tértek át a hivatásos tűzoltók. Ezzel három vármegye, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom és Pest vármegye árvízi védekezését segítették, két vármegyéből, Vas és Veszprém vármegyéből vezényeltek át tűzoltókat a gátak védelmére.

Ma újabb két igazgatóság, Nógrád és a főváros áll át ugyanilyen szolgálati rendre. Nógrádból Pest vármegyébe vezénylik a tűzoltókat, míg a fővárosi hivatásos egységek a Margitsziget védelmén dolgoznak. A főigazgató megerősítette, a szolgálat átszervezése nem veszélyezteti a mentő tűzvédelem ellátását.

Vas vármegyéből 75 hivatásos tűzoltó Sárvárról, Szombathelyről, Körmendről és Szentgotthárdról indult útnak, hogy segítse az árvízi védekezési munkálatokat. Az érintett laktanyákban a tűzoltók 24/24 órás szolgálati rendben végzik a szolgálatot. A vármegyében a mentő és tűzvédelem folyamatosan biztosított.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló