79 ezer euróra büntette az UEFA a Fradit a Slovan Bratislava elleni meccseken tapasztalt szurkolói rendbontások miatt - írja a hvg.hu.
A pénzbüntetés mellett a Qarabag elleni meccsen legalább ezer széket a B-lelátón le kell zárniuk és a következő európai kupameccsen egy UEFA-logós #NoToRacism táblát is ki kell helyezniük. Ezen felül a klub nem árulhat jegyeket a csapat egy jövőbeli idegenbeli európai meccsére – utóbbi döntést két év próbaidőre felfüggesztették.
A szövetség a történtek miatt a Slovant is megbüntette: ők 78 ezer euró pénzbüntetést kaptak, és a görög Olmypiakosz ellen augusztus 11-én sorra kerülő Európa-liga selejtezőn le kell zárniuk egy szektort, ahol az üres helyekre pedig rasszizmust elutasító molinót kell kihelyezniük.
(Címlapképünk csak illusztráció.)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!