Egy enyhe kanyar után hajtott le az útról egy Fiat Punto vasárnap délelőtt Balogunyom és Ják között, majd kidöntött egy jelzőtáblát és egy beton áteresznek ütközött. A helyszínre érkező tűzoltóknak egy embert kellett kiszabadítani a roncsokból, a másik sérült ki tudott szállni.
Az autót vezető fiatalember könnyebben sérült, őt a mentők a szombathelyi kórházba szállították, míg az utas súlyosan sérült. Őt mentőhelikopterrel a győri kórházba kellett szállítani, mivel a nyaki-, és gerincsérült középkorú nő vizsgálatához CT és MR berendezések szükségesek, amik a szombathelyi kórházban egy tervezett elektromos bekötés miatt néhány óráig nem üzemeltek.
A baleset okát szakértő bevonásával vizsgálják, a helyszínelés és mentés idejére az utat teljes szélességében le kellett zárni.