A bűnözői csoport 2019 novembere és 2020 januárja között anyagi ellenszolgáltatásért elsősorban szír állampolgárok Nyugat-Európába szállítását szervezte. A célországok között Ausztria, Németország, Hollandia és Svédország szerepelt – adta hírül az MTI.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai megállapították, hogy több megyei rendőr-főkapitányságon folyt már büntetőeljárás egy-egy olyan embercsempész ellen, aki szintén a bűnszervezethez volt köthető, most ezeket az ügyeket egyesítették. A nyomozók nemzetközi együttműködés keretében folytatták a további eljárást a német és osztrák társszervekkel.
A nyomozásból kiderült, hogy a főszervező egy Németországban tartózkodó szír férfi volt. Ő szerzett telefonokat és olyan bérelt autókat, amelyekkel az illegális bevándorlókat szállították, valamint ő rendelkezett minden információval a szállítandó bevándorlókról, így felvételük pontos koordinátáiról, időpontjáról és a végcélról. A férfi, másik négy társával együtt többször részt vett a magyarországi szállításoknál is.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!