Mint arról beszámoltunk "Az 50-es éveket idéző eljárás" - Három nappal megnyitó után elbontották a debreceni sajtófotó kiállítást 2024. August 19. 12:51 , a 42. Magyar Sajtófotó Kiállítást megnyitója után három nappal eltávolíttatta a Debrecen városa.
A 42. Magyar Sajtófotó Kiállítást három nappal a hivatalos megnyitó után, magyarázat nélkül távolították el annak szabadtéri helyszínéről. A Magyar Sajtófotó Pályázat és Kiállítás nagy presztízsű rendezvény, a magyar fotóriporterek ünnepe, résztvevői a sajtó egészét képviselik lapjuk, média orgánumuk politikai irányvonalától függetlenül.
"Semmilyen hivatalos magyarázatot nem kaptunk Debrecenben arról, hogy a város kulturális központjával közösen elhelyezett és megnyitott kiállítást miért kell azonnal eltávolítani onnan, ahol az utóbbi években látható volt" - írta nyílt levelében Bánkuti András a kiállítás szervezője, a MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztályának elnöke.
Bánkuti András ma ezt közölte lapunkkal: "Úgy döntöttünk, amíg nem kerül vissza a debreceni Csapó utcába a hirtelenjében, indoklás nélkül lebontott 42. Magyar Sajtófotó Kiállítás, addig a Magyar Sajtófotó Facebook-oldalán hozzáférhetővé tesszük a kiállítási tablókat. Ha a tárlatot nem építenék újra Debrecenben, akkor a tervezett nyitvatartási idő végéig, azaz szeptember 8-ig mutatjuk a Facebook-oldalon virtuálisan a kiállítást".