Nem történt mérgezés a CATL debreceni akkumulátorgyárában - tájékoztatta a cég kedden az MTI-t a belső vizsgálat eredményéről.
A gyár azután indított belső vizsgálatot, hogy szombaton Tárkányi Zsolt, a Tisza Hajdú-Bihar megyei jelöltje azt állította
Két ember is megbetegedhetett a CATL debreceni akkugyárában, a cég vizsgálatot indít February 28. 13:45 , hogy néhány napja két dolgozó mérgezést szenvedett a CATL debreceni akkugyárában. Az állami hírügynökséghez eljuttatott közleményben a cég azt írta, a hírek megjelenése után azonnal belső vizsgálatot indítottak. Ennek során megállapították, hogy a közelmúltban két kollégájuk rosszul érezte magát, ezért vezetőjük azonnal mentőt hívott.
A két dolgozót a debreceni Kenézy Gyula kórházba szállították, majd azt az információt kapták, hogy "a vizsgálatok során nem diagnosztizáltak súlyos problémát, betegséget, így a kórházból hazaengedték őket". Hozzátették, "a rosszullétüket követően üzemorvosunk megvizsgálta a munkakörülményeket, tájékoztatása szerint nem történt mérgezés".
Közleményük végén azt írták, felelős munkáltatóként még vizsgálják az esetet, és mindenben együttműködnek a hatóságokkal.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!