Óbuda DK-s polgármestere, Kiss László, aki az idei őszi szezonban már másodszor szervez Óbuda-Békásmegyer önkormányzata szombaton (október 29-én) jelképes áron burgonyavásárt a budapesti kerület rászorulóinak. Az ellenzék korábban többször bírálta a Fideszt a hasonló krumpliosztó akciók miatt, miszerint kihasználják mások nyomorát, politikai célok érdekében - vette észre a hang.hu.
Azok vásárolhattak a 15 Ft kilogrammonkénti áron a krumpliból, akik legfeljebb 200 ezer forintnyi nyugdíjat kapnak, vagy azok a családok, amelyek beteg vagy fogyatékos gyereket nevelnek, illetve a kerület különböző segélyeiben részesülők.
Azért szükséges megismételni a pityókaosztást, mert a két héttel ezelőtti alkalommal többen igényeltek volna belőle, mint amennyit az önkormányzat vásárolt. Kedvező hír viszont, hogy az igénylők a 20 kg burgonya mellé a Gyurcsány-párt polgármesterének arcképével ellátott szakácsfüzetet is kapnak, melyben megismerhetik Kiss László tejfölös krumplilevesének receptjét, „ahogy ő készíti” - írja a hang.hu.