Elhárult az utolsó akadály a Bayer Construct Szilas Ligetnek elkeresztelt óriásberuházása elől, miután a XV. kerületi képviselő-testület ma megszavazta a céggel kötött „fejlesztési megállapodást” - írja a Válasz Online.
A lap azt írja, hogy ez azt jelenti, hogy a XV. kerületi önkormányzat semmilyen eszközzel nem akadályozza a kormány kedvenc ingatlanfejlesztőjének több mint 3000 lakásos, 12-18 emeletes tornyokból álló építkezését. Cserébe egy pár közfejlesztést és 1,7 milliárd forint támogatást kap. A megállapodást segített tető alá hozni Horváth Csaba volt zuglói polgármester, aki mostanra a Bayer Construct kijáróembere lett.
A XV. kerület polgármestere, a DK-s Németh Angéla támogatta a megállapodást, amit végül a DK-s képviselők, a szocialista Tóth Imre, valamint a fideszesek is megszavaztak.
A Momentum, egy független (Lukács Gergely), valamint egy DK-s képviselő (Farkas Edit) nem támogatta a javaslatot, mindannyian bejelentették, hogy kilépnek a közös ellenzéki frakcióból.
A szavazás eredményét kritizálta Vitézy Dávid fővárosi képviselő és Hadházy Ákos országgyűlési képviselő is, utóbbi "Fidesz-DK nagykoalícióként" hivatkozik a történtekre.
(Nyitóképünk illusztráció)
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!