A Jobbik ismét benyújtotta törvénymódosító javaslatát Szenteste napjának munkaszüneti nappá nyilvánításáról. E szerint egy évben munkaszüneti nap lenne:
január 1.,
március 15.,
nagypéntek,
húsvéthétfő,
május 1.,
pünkösdhétfő,
augusztus 20.,
október 23.,
november 1. és
december 24–26.
Az ellenzéki párt szerint a kormány soha nem támogatta a jelenlegi szabályozás megváltoztatását. Mindig az volt a Fidesz érve, hogy a munkaszüneti napok számának a növelése gyengítené a gazdaságot és a versenyképességet, de ez nem igaz - írja a Jobbik a közleményében.
December 24-én kétségkívül a kereskedelemből folyik be a legtöbb bevétel, de ezen vásárlásokat az emberek más napokra is be tudják ütemezni, különös tekintettel arra, hogy az advent alatt gyakorlatilag végig – hétvégente is – nyitva tartanak a boltok . idézi a napi.hu.