A kormány jövőre is zsebre rakja a gépárműadót

Ez szerepel a 2021-es költségvetési tervezetben.

2021-ben a központi költségvetést, egész pontosan a járvány elleni védekezés alapját illeti a teljes gépjárműadóból származó bevétel – olvasható a költségvetés tervezetében. Ez már a Költségvetési Tanács értékeléséből kiderült, az azonban nem volt egyértelmű, hogy az adóbevételnek csak az államra eső része megy az alapba, vagy a teljes bevétel – korábban a bevétel 40 százaléka ugyanis az önkormányzatokat illette meg. A 2021-es büdzsé tervezetéből azonban már egyértelmű, hogy az önkormányzatok nem tarthatják meg a bevétel 40 százalékát.

A kormány összesen 87 milliárd forintot vár a gépjárműadóból. A kabinet egyik első intézkedése volt a járvány kitörése után, hogy gépjárműadó-bevételeket elvette az önkormányzatoktól, és átcsatornázta a járvány elleni védekezésre létrehozott alapba. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége a gépjárműadó elvonása után azonnal jelezte, hogy a települések 70 százalékának semmilyen bevétele nem marad, de az csak május első felében vált egyértelművé, hogy ez mekkora pénzügyi gondokat jelent az intézményeket működtető önkormányzatoknak. - írja a hvg.hu .

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek