Az operatív törzs mai sajtótájékoztatóján Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár elmondta, a téli szünetben fertőtlenítették az intézményeket, az év eleji szűréskor 209 oktató fertőzöttségét mutatták ki. A tesztelés iránti érdeklődés csökkent, alig húszezren vették igénybe a lehetőséget.
Hozzá tette: január 4-én zökkenőmentesen indult az oktatás, 12 óvodában és 14 iskolában volt szükség intézkedésre, de van, ahol csak néhány csoportban vagy osztályban rendeltek el digitális tanrendet. A belépéskor továbbra is zajlik a hőmérés, és a jövő héten megkapják az intézmények a fertőtlenítőszereket is.
A középiskolákban november 11. óta digitális tanrend van, az elmúlt időszakban azt elemezték, hogy vissza lehet-e állni a jelenléti oktatásra. Végül az óvatosság mellett döntöttek, ezért az operatív törzs azt javasolja a kormánynak, hogy január 11-én hosszabbítsa meg a tantermen kívüli digitális munkarendet. A kormány dönt majd erről, a részleteket pénteken hozzák nyilvánosságra, de az iskoláknak úgy kell készülniük, hogy marad a jelenlegi rendszer – közölte az államtitkár.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!