Iránymutatást is adtak hozzá közleményükben, így az imádságokat elmondhatják a templomban vagy a mezőn. A segítségkérést Máté evangéliumának egy részletével magyarázta az ortodox egyház: az Úr „felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak”.
A sajtóban eddig is megjelentek hírek arról, hogy egyes pópák, ha tetszik, saját szakállukra kimentek a mezőre (adott esetben a polgármester kíséretében) és öntözőrendszer híján, imában kérték a Jóistent, küldjön egy kis esőt, mert kárba vész a munka, oda lesz a termés – írja a Főtér. Központilag irányított általános mozgósításra azonban rég nem volt példa.