A Magyar Rádió vasárnap 12 órától a szombathelyi Szent Márton templomból sugározza a Déli Harangszót. A Kossuth Rádió műsorában a kondulásokon kívül rövid leírás is szól majd Szent Mártonról, a templomról és a harangok történetéről.
Vasárnap a szombathelyi Székesegyházban 10 órakor kezdődő ünnepi szentmisét élőben közvetíti a Kossuth Rádió (celebrál Bábel Balázs érsek). A templomnak ez a búcsúnapja az idén. A harang-felvétel hetekkel korábban már elkészült, és az ünnep napján délben ország-világ hallhatja majd, miként szól a szombathelyi Szent Márton templom harangja. Aki lemaradt, az interneten is meghallgathatja az ünnepi harangzúgást ezen az oldalon.