A Csongrád Megyei Főügyészség emelt vádat azzal a helybeli férfival szemben, aki részegen okozott súlyos sérüléseket barátjának.
A vádirat szerint a 20. életévét még be nem töltött férfi hasonló korú társaival, köztük a sértettel szórakozott 2016. július 30-án, Szőregen egy házibuliban. Az este folyamán valamennyien nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztottak, majd elindultak Szeged belvárosa felé, ahova az el nem fogyasztott szeszesitalokat is magukkal vitték, köztük egy 70 százalékos alkohol tartalmú abszintot.
Szeged belvárosában a társaság tovább italozott, amikor a vádlott és a sértett között nézeteltérés támadt amiatt, hogy a sértett nem vett üdítőt a férfinak.
A vita során a vádlott a padon félmeztelenül ülő sértett nyakára és hátára a fél literes üvegből mintegy 2 dl abszintot öntött, majd öngyújtóval meggyújtotta. Az alkohol végig folyt a sértett felsőtestén, azonnal meggyulladt és égni kezdett.
A sértett megpróbálta előbb kezeivel, majd a földön hemperegve eloltani a lángot, illetőleg a társaság többi tagjai is odafutottak, és kezeikkel, valamint a sértettet egy ott levő, széttört dinnye levébe beleforgatva igyekeztek az égő abszintot eloltani.
Ez mintegy 30 másodperc múlva sikerült, míg a vádlott mindezt végignézte, de az oltásban nem vett részt. Társai a fájdalomtól üvöltöző sértetthez mentőt akartak hívni, és egy szökőkútban hűtötték a megégett bőrét.
A sértett azonban a segítségnyújtástól elzárkózott, és a helyszínről elfutott, mivel más okból körözés volt kiadva ellene.
Végül három nap múlva egy igazoltatás során a rendőrök észlelték rajta az égésnyomokat, és orvoshoz vitték.
A vádlott által használt abszint, és annak a sértetten történő meggyújtása alkalmas volt arra, hogy a sértettnek a ténylegesen okozott sérüléseken túlmenően életveszélyes sérüléseket is okozzon, amelyek azért maradtak el, mert a sértett segítségére siető társainak viszonylag rövid időn belül sikerült eloltania a tüzet. A sértett egyébként 8 napon túl gyógyuló, a testfelület 10 százalékát érintő első és másodfokú égési sérüléseket szenvedett.
A főügyészség a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettének kísérletével vádolja. A vádlott bűnösségének kérdésében a Szegedi Törvényszék fog dönteni.